то з нас не марыў працаваць па сваім графіку, быць сам сабе начальнікам, браць адпачынак у любы час года і на любы тэрмін, і г.д.? Дзесьці сустракалася такое выслоўе: «Шчасце - гэта праца, якая прыносіць задавальненне!». З гэтым складана паспрачацца. Але дзе ж знайсці такую ​​працу? А чым вас не задавальняе Форекс?!

Але ж на гэтым рынку большасць трывае паразу? Проста пераважная большасць сюды прыходзіць гуляць, а не працаваць! Усё залежыць ад стаўлення да дадзенага выгляду заробку.

Ірына: Добры дзень, Таццяна. Што выклікала ў вас цікавасць да гэтага даволі рызыкоўных спосабу заробку?

Таццяна: Добры дзень, Ірына. Цікавасць быў выкліканы ў мяне не мной, а маім настаўнікам - маім татам! Я з ім вучылася ўсім асновам. Я глядзела шмат матывацыйных і павучае фільмаў, і ўсе думкі былі накіраваны толькі на тое, як зрабіць так, каб не працаваць на каго-то і пры гэтым зарабляць грошы. Форекс гэта выдатны таму прыклад!

Ірына: Лепшага настаўніка і не знайсці. Можна сказаць вам пашанцавала. Значыць, у сям'і да вашага занятку ставяцца з разуменнем.
Таццяна, а якім было ваша першае знаёмства з форекс?

Таццяна: Першы раз я ўбачыла, як тата ўвесь час глядзіць у манітор на нейкія вертыкальныя палачкі, і на ім бегаюць нейкія лічбы ... і ён спрабуе адгадаць, куды ж гэтыя палачкі накіруюцца.
Пазней, калі я скончыла школу, ён мне даў ва ўсёй красе і складанасці свет Форэкса. Кожны дзень я сядзела ў манітора і вучылася здзяйсняць здзелкі, разбіралася з тэрміналам. Потым пачала сама спампоўваць і прымяняць індыкатары і іншае. Увогуле, як тыповы пачатковец - шукала Грааль!

Ірына: З чаго вы пачыналі, і што цяпер можаце параіць, пачаткоўцам гандляваць на форекс?

Таццяна: Мая гандаль пачыналася не як у большасці - з дэманстрацыйнага рахунку (Дэма кошт), а з рэальнага центовой рахунку, усе эмоцыі і пачуцці былі адразу ж выяўлены - гэта страх, прагнасць, няўпэўненасць ...
Пачынала я для пробы з двух даляраў, потым папаўняла. Два гады сядзела і шукала гандлёвую стратэгію для сябе, з якой мне камфортна працаваць. І вось цяпер я гандлюю, а не хвалюючыся аб паказчыках індыкатара ці ж аб будучых навінах. Мая гандаль спакойная і не патрабуе пастаяннага знаходжання ў кампутара!

Пачаткоўцам параю не паглыбляцца ў пошукі індыкатара-прадказальніка, а лепш вывучаць матэматыку і Мані Менеджмент. Лепш за ўсё адразу ж будаваць план гандлёвай сістэмы, разлічаны лот, тейкпрофит і стоп-лосс. Індыкатары гэта вядома добра, але рана ці позна яны не будуць працаваць належным чынам, таму адзіны індыкатар, які заўсёды будзе працаваць гэта ваша галава і кошт!

Ірына: Распавядзіце, як вы сфарміравалі свой першы капітал?

Таццяна: Першы капітал быў сфармаваны з дапамогай звычайнага зносін на форуме, за якое мне капалі цэнты на мой дэпазіт. Няхай гэтыя грошы не здымаюцца, але затое з іх можна выдатна пачаць зарабляць. Усё, што заробіш зверху можна зняць. Я лічу гэта вельмі зручна, асабліва калі няма магчымасці ўкласці свае грошы. Грошы можна проста надрукаваць, прычым законна.

Ірына: Можа, падкажыце пачаткоўцам, дзе можна з карысцю зарабіць тыя ж два даляры для пробы?

Таццяна: Наткнулася на форум Форекс Асаблівыя і засталася на ім. Добрасумленныя мадэратары, вельмі цікавыя якія развіваюцца тэмы і плата за паведамленне ад 0,1 да 0,4 даляра.

У канцы месяца заказваеш выснову і грошы ўжо ў цябе на рахунку. Для пачаткоўцаў гэта як раз тое, што трэба - развіваць зносіны на тэмы Форэкса, чэрпаць мудрасць ад больш дасведчаных таварышаў і да таго ж зарабляць!

Гэтак жа форум праводзіць розныя конкурсы, у якіх разыгрываюцца грошы на дэпазіт ці ж прамы вам у рукі без вашых укладанняў. Я нядаўна ўдзельнічала ў фотаконкурсе і выйграла 1500 рублёў. Гэта выдатны вопыт і шанец атрымаць дадатковы бюджэт!

Ірына: Вы сталі нешта рабіць па-іншаму, калі пачалі актыўна гандляваць?

Таццяна: Жыццё натуральна памянялася. Мне стала цікавым тое, на што я раней не звяртала ніякай увагі. У паўсядзённым жыцці сталі прымяняцца некаторыя словы і значэнні з Форэкса. А так, як і было - я падлогу дня праводжу за кампутарам, а другую палову дня аддаю спорце, а мой настаўнік дзяжурыць за мяне і сочыць за маімі рахункамі.

Ірына: Якія памылкі вы лічыце самымі распаўсюджанымі?

Таццяна: Галоўная памылка ў мяне была - я чакала, што грошы мне зваляцца з нябёсаў. Думала, што знайду супер-пупер-мего індыкатар, які дасць мне ўсё дакладныя ўваходы і выхады. Зман пачаткоўцаў - чым больш і чым строме па складанасці сістэма, тым яна будзе больш выгадна. Але тут усё на абарот.
Да стабільнага даходу людзі ідуць доўга, ня трэба думаць, што пару месяцаў і вы ўжо дасведчаны. І не варта нават лезці, калі ў вас няма цярпення.

Ірына: Ну, і на заканчэнне распавядзіце пра вашых ўражанні ад гандлю на форекс.

Таццяна: Уражанні застаюцца самыя станоўчыя, бо я сяджу дома, у цяпле ня Гарбачоў дзесьці на працы, не чую дрэнную крытыку ад злога начальніка, не паддаліся нейкім кпінам з боку іншых супрацоўнікаў. Я сама сабе гаспадар і толькі ад мяне залежыць маё будучыню на форекс. Я гатовая яго будаваць.

Ірына: Дзякуй за інтэрв'ю! Поспехі, добрых Профіту і спадарожнага трэнду! Што б вы пажадалі чытачам forex4women.ru.

Таццяна: Поспехаў і поспехаў усім, хто вырашыў звязаць жыццё з форекс!

Інтэрв'ю дзяўчыны трэйдара чытаць цалкам